Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 76 BASE
Kód: LK77102Související produkty
Výsuvný Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PRO 16" (400/1830) Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Discovery Sky Trip ST80 s knížkou Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Polaris 102/460 EQ3 se solárním filtrem Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Discovery Spark Travel 50 s knížkou Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Solarix 114/500 se slunečním filtrem Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Messier AR-102/600 NANO AZ Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser National Geographic 50/600 AZ s držákem Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Pollux 150/1400 EQ3 Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Galaxia 114/900 s adaptérem pro chytrý telefon Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 80 PLUS Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline BASE 70T Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade EclipseView 76 mm Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Ra 150N Dobson Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Discovery Spark Travel 60 s knížkou Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade Infinity 70 mm Code2:
Detailní popis produktu
Dalekohled Levenhuk Blitz 76 BASE je Newtonův reflektor se sférickým primárním zrcadlem. Jedná se o model pro začátečníky, umožňuje však pozorovat mnoho objektů ve vesmíru i hlubokém vesmíru. Lze s ním pozorovat Měsíc, planety podobné Zemi a binární hvězdy i velké kulové a otevřené hvězdokupy. Studovat lze téměř všechny objekty v Messierově katalogu, nikoli však detailně.
Optika je vyrobena ze skla se speciální antireflexní vrstvou. Výsledný přenesený obraz v dalekohledu je tak čistý a ostrý. Nabízí pozorování s vynikající čistotou se zvětšením až 152x. Díky sadě se třemi okuláry s různými ohniskovými vzdálenostmi a Barlowovou čočkou 2x umožňuje dosáhnout nejrůznějších úrovní zvětšení.
Díky azimutální montáži je zacházení s dalekohledem stejně snadné jako s pozorovacím dalekohledem. Chcete-li dalekohled namířit na vybraný objekt, stačí optickým tubusem otočit do požadovaného směru – doleva, doprava, nahoru a dolů. Montáž je vybavena mikrošroubem na svislé ose, která umožňuje přesné a plynulé nastavení dalekohledu. Hliníkový stativ má nastavitelnou výšku a odkládací přihrádku na příslušenství.
Vlastnosti:
- Klasický Newtonův reflektor pro pozorování hlubokého vesmíru
- Azimutální vidlicová montáž
- Mikrošroub pro přesnější nastavení
- Vysoce kvalitní optika pro snadné ovládání – ideální pro začátečníky
- Veškeré potřebné příslušenství pro amatérské astronomy je již součástí balení
Obsah sady:
- Optický tubus teleskopu
- Okulár 4 mm
- Okulár 12,5 mm
- Okulár 20 mm
- Barlowova čočka 2x
- Hledáček 5x24
- Azimutální montáž
- Hliníková trojnožka s podnosem na příslušenství
- Uživatelská příručka a doživotní záruka
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555002439 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 73x25x23 cm |
| Přepravní hmotnost | 4.56 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | antireflexní |
| Apertura, mm | 76 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 700 |
| Maximální zvětšení, x | 152 |
| Poměr apertury | f/9 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.5 |
| Limitní hvězdná velikost | 11.5 |
| Okuláry | H 12,5 mm (56х), H 20 mm (35x), SR 4 mm (175х) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 0,965 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | optický, 5x24 |
| Okulárový výtah | ozubnice s pastorkem |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 600–1000 |
| Zásobník na příslušenství | yes |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální |
| Režim montáže optické trubice | šrouby |
| Materiál optického tubusu | kov |
| Typ uživatele | pro děti, začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | velmi jednoduchý |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
| Bohaté příslušenství | yes |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Teleskopy |
|---|---|
| EAN: | 5905555002439 |
| dalekohledy: | nejlepší hvězdářské |
| Hvězdářské pro začátečníky: | Vhodné |
| Optická konstrukce: | reflektor |
| Položka byla vyprodána… | |
Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PLUS 6" (150/1200) Code2:
Levenhuk Ra R66 ED Doublet Carbon OTA Code2:
Levenhuk Ra R72 ED Doublet OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Solarix 76/350 se slunečním filtrem Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Arcturus 60/700 AZ Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 130S Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Stellar 60/800 AZ Code2:
Levenhuk Ra R80 ED Doublet OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 70T Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Quasar 80/900 EQ Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade Polaris 127 mm EQ Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Pollux 150/750 EQ3 se solárním filtrem Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline Travel 50 Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Classic 60/900 EQ Code2:
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
