Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 120S
Kód: LK73804Související produkty
Levenhuk Ra R66 ED Doublet Carbon OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline BASE 110S Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline BASE 76/700 AZ1 Code2:
Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PRO 16" (400/1830) Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser National Geographic 60/700 AZ Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3 Code2:
Levenhuk Ra R72 ED Doublet OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline Travel 80 Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade Infinity 70 mm Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 76 PLUS Code2:
Dobsonův teleskop Levenhuk New Skyline PRO 12" (300/1525) Retractable Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Arcturus 60/700 AZ Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 115S Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Galaxia 114/900 s adaptérem pro chytrý telefon Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk LabZZ T2 Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Space Explorer 90/900 EQ3 Code2:
Detailní popis produktu
Teleskop Levenhuk Skyline PLUS 120S je Newtonův reflektor se sférickým primárním zrcadlem o průměru 114 mm. Teleskop je vhodný pro pozorování Měsíce, planet Sluneční soustavy, mlhovin, galaxií, hvězdných klastrů a mnoha dalších objektů. Díky velké apertuře můžete pozorovat jasné objekty Messier a NGC. Teleskop umožňuje pozorování vnějšího vesmíru, konkrétně polární ledovcové čepičky na Marsu, změny počasí na Venuši, prstence Saturnu, satelity Jupiteru, ale také vzdálené planety Uran a Neptun v menším detailu.
Tento teleskop je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé astronomické nadšence. Teleskop se instaluje na paralyktickou montáž, díky tomu jej můžete snadno nasměrovat na objekty a pozorovat je dlouhou dobu. Manipulace s teleskopem není jednoduchá a její zvládnutí nějakou dobu trvá, ale pro astronomické nadšence je to spíše výzva než překážka. Montáž je připevněna k hliníkovému stativu; nohy stativu mají nastavitelnou výšku. K dispozici je odkládací přihrádka na příslušenství.
Sada obsahuje všechno nezbytné příslušenství pro pozorování, není proto nutné žádné další příslušenství dokupovat. Sada obsahuje dva okuláry s různou ohniskovou vzdáleností a Barlowovu čočku. To umožňuje optimální zvětšení pro pozorování různých vesmírných objektů. Optický hledáček disponuje 6x zvětšením.
Vlastnosti:
- Newtonův reflektor na azimutální montáži
- Skvělá volba pro pozorování hlubokého vesmíru, Měsíce a planet Sluneční soustavy
- Snadné a praktické zaměřování astronomických objektů na obloze
- Bohatá sada umožňuje maximální využití schopností optického zařízení
- Stabilní hliníkový stativ s nastavitelnou výškou
Obsah sady:
- Optický tubus teleskopu
- Paralaktická montáž
- Hliníková trojnožka s podnosem na příslušenství
- Optický hledáček 6x24
- SUPER 10 mm (90x) okulár
- SUPER 25 mm (36x) okulár
- 2x Barlowova čočka
- Ovládací knoflíky s pomalým pohybem
- Protizávaží
- Uživatelská příručka a celoživotní záruka
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555002224 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 108x37x24 cm |
| Přepravní hmotnost | 11.4 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | standardní |
| Apertura, mm | 114 |
| Tvar čočky (zrcadla) | konkávní sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 900 |
| Maximální zvětšení, x | 228 |
| Poměr apertury | f/8 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.05 |
| Limitní hvězdná velikost | 12.4 |
| Okuláry | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | optický, 6x24 |
| Okulárový výtah | ozubnice s pastorkem |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 650–1200 |
| Zásobník na příslušenství | yes |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | paralaktická, EQ1 |
| Režim montáže optické trubice | upevňovací kroužky |
| Materiál optického tubusu | kov |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | komplikované |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Teleskopy |
|---|---|
| EAN: | 5905555002224 |
| dalekohledy: | nejlepší hvězdářské |
| Optická konstrukce: | reflektor |
Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 EQ2 Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Quasar 80/900 EQ Code2:
Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PRO 10" (250/1270) Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade EclipseView 76 mm Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 80S Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk LabZZ T3 Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Discovery Sky Trip ST50 s knížkou Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Discovery Sky T50 s knížkou Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline BASE МАК 80/850 AZ-M Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PRO 80 MAK Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Pollux 150/1400 EQ3 Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser National Geographic 50/360 AZ Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 80 PLUS Code2:
Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PLUS 8" (200/1200) Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 203 PLUS Code2:
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
