Dalekohled Levenhuk Ra 200N Dobson
Kód: LK50748Související produkty
Hvězdářský dalekohled Bresser Solarix 76/350 se slunečním filtrem Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Spica 130/1000 EQ3 s adaptérem na chytrý telefon Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Messier 6" Dobson Code2:
Levenhuk Ra R66 ED Doublet Carbon OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Pollux 150/750 EQ3 se solárním filtrem Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 130S Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 60 BASE Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Pollux 150/1400 EQ3 Code2:
Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PLUS 8" (200/1200) Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk LabZZ TK60 s kufříkem Code2:
Levenhuk Ra R72 ED Doublet OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Venus 76/700 s redukcí na chytrý telefon Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline Travel 50 Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 50 BASE Code2:
Výsuvný Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PRO 12" (300/1525) Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade Infinity 70 mm Code2:
Detailní popis produktu
Dalekohled Levenhuk Ra 200N Dobson je 200 mm Newtonův dalekohled pro pozorování objektů hlubokého vesmíru, včetně hvězdných kup, mlhovin a galaxií. Můžete také pozorovat planety sluneční soustavy: Mars, Venuše, Saturn, Jupiter apod. a také jejich měsíce. Náročný uživatel, který chce získat komplexní zážitek z pozorování, si tento dalekohled oblíbí. Dalekohled se snadno ovládá i začátečníkovi.
Parabolické hlavní zrcadlo a aktivní chlazení optiky
Hlavní zrcadlo má parabolický tvar, který minimalizuje optické zkreslení při pozorování s velkými zvětšeními. Jeho povrch je pokryt hliníkovým povlakem s indexem odrazivosti 92–96 %. To má kladný vliv na kontrast a jas přenášeného obrazu. Zaostření můžete nastavit pomocí dvojrychlostního achromatického okulárového výtahu Crayford. Nemá zpětný ráz a uchytí i těžké optické příslušenství bezpečně na místě pro rychlé a přesné zaostřování.
Zadní kryt tubusu teleskopu obsahuje ventilátor chlazení. Zajišťuje tepelnou stabilizaci optiky téměř dvakrát rychleji, takže můžete zahájit pozorování mnohem rychleji. Ventilátor pracuje na baterie (zakupují se samostatně).
Montáž typu Dobson s vylepšeným ložiskem na straně brzdného systému pro plynulý pohyb tubusu
Dalekohled obsahuje klasickou montáž typu Dobson. Má konvenční konstrukci a všechny výhody tohoto typu montáže, ale zároveň byla významně vylepšena jeho mechanika. Speciální ložisko na straně brzdného systému pro plynulý pohyb tubusu umožňuje posouvat optický tubus o několik centimetrů nahoru nebo dolů. Při používání dalších nástavců tento systém rychle dalekohled vyváží a maximalizuje stabilitu.
Pro pohodlné vyvažování se na stranách montáže nachází váhy. Ložiska jsou navíc odolná a poskytují plynulejší pohyb, což je důležité při používání dalekohledu s velkými zvětšeními.
Sada pro rychlé spuštění
Sada dalekohledu obsahuje dva okuláry s rozdílnou ohniskovou vzdáleností a hledáček 8x50 mm. Umožňují vám okamžitě zahájit pozorování.
Vlastnosti:
- Reflektor s primárním parabolickým zrcadlem o průměru 200 mm
- Speciální hliníkový povlak s indexem odrazivosti 92–96 %
- Aktivní chlazení optiky pro rychlejší stabilizaci teploty
- Dvojrychlostní okulárový výtah Crayford pro přesné nastavení zaostření
- Ložisko na straně brzdného systému pro plynulý pohyb tubusu
- Uživatelsky přívětivá a jednoduše sestavitelná montáž typu Dobson
Sada obsahuje následující části:
- Optický tubus teleskopu
- Montáž typu Dobson
- Okulár Plössl 9 mm
- Okulár Super View 30 mm
- Hledáček 8x50 mm
- Základnu pointačního dalekohledu (hledáčku)
- Ventilátor chlazení
- Uživatelskou příručku a celoživotní záruku
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555002606 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 130x59x32 cm |
| Přepravní hmotnost | 30.44 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | BK-7 |
| Povrchová úprava optiky | hliník |
| Apertura, mm | 200 |
| Sekundární překážka zrcátka, mm | 50 |
| Tvar čočky (zrcadla) | parabolický |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 1200 |
| Maximální zvětšení, x | 400 |
| Poměr apertury | f/6 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 0.69 |
| Limitní hvězdná velikost | 14.2 |
| Okuláry | Plössl 9 mm (133x), Super View 30 mm (40x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25/2 |
| Překážka čočky objektivu: podle plochy | 0 |
| Překážka čočky objektivu: podle průměru | 25 |
| Hledáček | optický, 8x50 |
| Okulárový výtah | 2", Crayford, dvourychlostní |
| Zásobník na příslušenství | yes |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | Dobsonovská |
| Materiál montáže | dřevo |
| Další vlastnosti | hlavní ventilátor chlazení zrcadla |
| Rozsah provozní teploty, °C | -5 — 35 |
| Materiál optického tubusu | kov |
| Typ uživatele | zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | komplikované |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Teleskopy |
|---|---|
| EAN: | 5905555002606 |
| dalekohledy: | nejlepší hvězdářské |
| Optická konstrukce: | reflektor |
| Položka byla vyprodána… | |
Hvězdářský dalekohled Bresser Messier NT-203/1000 Hexafoc EXOS-2 GoTo Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Pluto 114/500 EQ Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline Travel Sun 50 Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 203 PLUS Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk LabZZ TK50 s kufříkem Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade EclipseView 114 mm Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Solarix 114/500 se slunečním filtrem Code2:
Levenhuk Ra R80 ED Doublet OTA Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Meade Polaris 114 mm EQ Code2:
Výsuvný Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PRO 16" (400/1830) Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Discovery Spark 703 AZ s knížkou Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline BASE 70T Code2:
Dobsonův hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PRO 16" (400/1830) Code2:
Hvězdářský dalekohled Bresser Messier NANO NT-114/500 Code2:
Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 80 PLUS Code2:
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
